• Kraj
  • Kategoria wyjazdu
  • Data wyjazdu
  • Data powrotu
  • Ilość dni(max)
Wyszukiwanie zaawansowane
Rozmiar czcionki: A A A
Kontrast:
Wszystko, co w Japonii najlepsze
Dla wszystkich Państwa, którzy jeszcze w Japonii nie byli, a pragnęliby poznać ten kraj w możliwie wielu aspektach, przygotowaliśmy nową propozycję. Celem niniejszej wycieczki jest zaznajomić Państwa z rozmaitymi, sztandarowymi atrakcjami, jakie oferuje Kraj Kwitnącej Wiśni: najważniejszymi zabytkami, największymi miastami, najpiękniejszymi widokami, najbardziej intrygującymi elementami kultury (samurajowie, gejsze, sake, kimona). Czas przekonać się, jak wiele Kraj Kwitnącej Wiśni ma do zaoferowania!
Kup wycieczkę
Nazwa biura podróży EX ORIENTE LUX
Miejscowość ul. Głogowska 31/33
60-702 Poznań
Telefon 601 87 57 65
E-mail biuro@exorientelux.pl
WWW www.exorientelux.pl
Informacje o wycieczce
Kategorie:
  • Objazdowe
Kraj: Japonia Miasto:
Hotel: Zakwaterowanie: hotel
Dojazd: samolot Wyjazd z : Warszawa
Powrót do : Warszawa Region :
Położenie :
Wyposażenie pokoju
Opis

1 dzień

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, rozpoczęcie wycieczki. Wylot do Japonii.

 
2 dzień

Przylot do Tokio, przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku przejazd do dzielnicy Shinjuku słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w budynki będące bardzo ciekawymi przykładami najnowszej, japońskiej architektury (m.in. słynny „kokon”). Wjazd na piętro widokowe tokijskiego ratusza. Następnie spacer po dzielnicy czerwonych latarni Kabuki-cho. Nocleg w hotelu.

 
3 dzień

Po śniadaniu wspólny wyjazd na całodniową wycieczkę do Nikko. Zwiedzanie mauzoleum Ieyasu, założyciela potężnego rodu shogunów Tokugawa, człowieka, który zjednoczył kraj. Spacer aleją kryptomerii, podziwianie misternie zdobionych świątyń i bram oraz wizerunków mitycznych zwierząt i bóstw. Powrót do Tokio. Wieczorem fakultatywna wizyta w wielkim spa Oedo stylizowanym na XVII-wieczny zajazd (kilkanaście basenów z wodą termalną i zabiegi pedicuru wykonywane przez...ryby!).

 
4 dzień

Rano wizyta w Meijijingu, chramie poświęconym cesarzowi Meiji, ojcu nowoczesnej Japonii. Podziwianie pięknej, tradycyjnej architektury zabudowań świątynnych (wraz z największą japońską drewnianą bramą torii wykonaną z 1500-letniego cyprysu) i prelekcja na temat rdzennych kultów shinto. W dzielnicy Harajuku poznawanie japońskiej mody i niezwykle kolorowych subkultur młodzieżowych. Przejazd do dzielnicy Shibuya, obserwowanie ruchu na największym na świecie przejściu dla pieszych i zdjęcie przy psie Hachiko, symbolu wierności. Wieczorem przejazd do Hiroshimy na nocleg.

 
5 dzień

Zwiedzanie miasta: przejazd pod Kopułę Bomby Atomowej, prelekcja na temat japońskiego militaryzmu i okoliczności zrzucenia bomby, zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Po południu gratka dla miłośników japońskiej techniki – zwiedzanie Muzeum Mazdy (w przypadku, gdy muzeum będzie zamknięte, wizyta w Ogrodzie Miniatur Shukkeien). Wieczorem kosztowanie lokalnego smakołyku, placków okonomiyaki. Nocleg w Hiroszimie.

 
6 dzień

Wycieczka na Miyajimę, świętą wyspę, celem poznania drugiego najpiękniejszego japońskiego widoku – świątyni Itsukushima z charakterystyczną, potężną, cynobrową bramą zanurzoną w wodzie. Ze względu na niezwykłe walory historyczne i przyrodnicze miejsce to zostało wpisane na listę UNESCO. Następnie wizyta w przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin, gdzie podziwiać można wizerunki najważniejszych japońskich bóstw: Kannon, Jizo, Siedmiu Bogów Szczęścia. Po zakręceniu młynków modlitewnych przejazd do Saijo, aby poznać jeszcze jeden wymiar japońskiej kultury – sake. Degustacja i zapoznanie się ze sposobem produkcji „napoju bogów”. Wieczorem przejazd na nocleg do Kioto lub sąsiedniej Osaki.

 
7 dzień

Zwiedzanie Kioto, miasta setek świątyń i ogrodów, pozostającego do dziś duchową stolicą kraju. Wizyta w pałacu shoguna Nijojo oraz w złotym pawilonie Kinkakuji. Dzień dodatkowo uatrakcyjni pokaz kimon w centrum tkackim Nishijin, gdzie będzie też okazja, by nabyć tradycyjne pamiątki. Po południu zwiedzanie bardzo charakterystycznej świątyni-wizytówki miasta, Kiyomizudera. Podziwianie perły XVII-wiecznej architektury, modlitwa do boga miłości Okuninushi-no Mikoto, czerpanie wody ze świętych źródeł. Wieczorem wizyta w świątyni Fushimi Inari Taisha, chramie poświęconemu bogini ryżu, którego tysiące bram wotywnych iluminowanych po zmroku zapewniają iście magiczne przeżycia. Nocleg w Kioto lub sąsiedniej Osace.

 
8 dzień

Wycieczka do Nary, pierwszej stolicy Japonii. Spacer po parku pozwalający zaprzyjaźnić się z oswojonymi jeleniami oraz poznać świątynię Kofukuji, słynącą z jednej z najwyższych japońskich pagód. W świątyni Todaiji największej drewnianej budowli świata, podziwianie Wielkiego Buddy, największego historycznego odlewu buddy na świecie. Powrót do Kioto. Dzień uświetni wizyta w dzielnicy gejsz Gion, połączona z fakultatywnym spektaklem, pozwalającym poznać m.in. taniec gejsz, tańce dworskie, i teatr lalek. Nocleg w Kioto lub sąsiedniej Osace.

 
9 dzień

Zwiedzanie Osaki. Wizyta w zamku Osaka połączona z prelekcją na temat bushido - kodeksu samurajów. Następnie wjazd na odsłoniętą platformę widokową położoną na dachu wysokościowca Umeda Sky Building i podziwianie nowoczesnego oblicza miasta. Po południu czas na zakupy i chłonięcie atmosfery gwarnej dzielnicy Namba. Wieczorem przejazd shinkansenem do stacji Mishima, transfer na nocleg. Osoby wspinające się na górę Fuji zostaną przewiezione do 5. stacji, skąd rozpoczynają nocny trekking.

 
10 dzień

Przejazd autokarem do 5. stacji położonej na zboczu góry Fuji, odbiór dumnych zdobywców. Wspólne zwiedzanie okolicy: źródeł wody z góry Fuji Oshi-no Hakkai, skansenu z tradycyjnym budownictwem Iyashi-no Sato (przy dobrej pogodzie widać stąd cały stożek Fuji), jeziora zaporowego Kawaguchi-ko. Wieczorem przejazd autokarem do Narity, miejscowości znajdującej się tuż obok międzynarodowego portu lotniczego.

 
11 dzień

Rano dojazd do lotniska, wylot do Europy i przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie. Zakończenie wycieczki.

Atrakcje
Nocleg
Uwagi

Cena

3.600 PLN + 150.000 jenów (łącznie ok. 9.000 PLN, cena zależy od bieżącego kursu sprzedaży jana banku Organizatora )

I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie
II rata: 2.600 PLN + równowartość 150.000 jenów + koszt biletu lotniczego płatne 35 dni przed wyjazdem

 

Cena obejmuje

– przejazdy pociągami ekspresowymi, autobusami, metrem i autokarem,
– zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami, 
– śniadania, 
– opiekę pilota-przewodnika japonisty,
– bilety wstępu,
– ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

– przelotu na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa - od 2.500 PLN,
– dopłaty do pokoju jednoosobowego: 45 000 jenów,
– kosztu wspinaczki na Fuji* (wynajęcie przewodnika): 40 000 jenów.

* sezon wspinaczkowy czerwiec-połowa września

Film
Terminy
Lp. Nazwa Data wyjazdu Data powrotu Ilość dni Cena
1 Wszystko, co w Japonii najlepsze 2015-06-01 00:00:00 2015-08-31 00:00:00 11 9000 zł
2 Wszystko, co w Japonii najlepsze 2015-07-06 00:00:00 2015-07-19 00:00:00 11 9500 zł
3 Wszystko, co w Japonii najlepsze 2015-08-01 00:00:00 2015-08-11 00:00:00 11 9000 zł
4 Wszystko, co w Japonii najlepsze 2015-08-17 00:00:00 2015-08-27 00:00:00 11 9500 zł
Komentarze
Aby zobaczyć komentarze musisz się zalogować!

Dodaj ofertę wycieczkową
Logowanie
Login
Hasło

Copyright© 2013-2015 Zarezerwuj.pl
O firmie | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności