• Kraj
  • Kategoria wyjazdu
  • Data wyjazdu
  • Data powrotu
  • Ilość dni(max)
Wyszukiwanie zaawansowane
Rozmiar czcionki: A A A
Kontrast:
Majówka w Gruzji
Wycieczka objazdowa po Gruzji. Przelot z Warszawy do Tibilisi.
Kup wycieczkę
Nazwa biura podróży Barents.pl
Miejscowość Miernicza 7
50-435 Wrocław
Telefon +48 508 4321 61
E-mail biuro@barents.pl
WWW www.barents.pl
Informacje o wycieczce
Kategorie:
  • Objazdowe
Kraj: Gruzja Miasto:
Hotel: Zakwaterowanie: hotel
Dojazd: samolot Wyjazd z : Warszawa
Powrót do : Warszawa Region :
Położenie :
Wyposażenie pokoju
Opis

PROGRAM

Dzień 1-2
Wylot w nocy, przylot do Tbilisi nad ranem, zakwaterowanie, wypoczynek, późne śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych cerkwi i twierdzy Narikala w Tbilisi. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta, nad którymi górują przepięknie zdobione balkony i tarasy oplecione bujnym winogronem. Przyjaźni piekarze ugoszczą nas chlebem prosto z pieca i słynnym chaczapuri. W trakcie dnia przechadzka po świeżo wyremontowanym bulwarze Króla Dawida Budowniczego, który przeniesie nas w mieszczańską, XIX-wieczną atmosferę. Wieczorem tradycyjna gruzińska kolacja na tarasie z panoramicznym widokiem na całe miasto.

Dzień 3
U zbiegu dwóch najważniejszych rzek Gruzji - Aragwi oraz Mtkwarii wyrasta monastyr Dżwarii z VI wieku. Jest on miejscem, w którym Gruzini przyjęli chrześcijaństwo. Niedaleko znajduje się Mccheta - religijne centrum kraju z katedrą Sweti Cchoweli (UNESCO), która kryje w sobie nie tylko szatę Chrystusa, ale też „słup życia” o rzekomo uzdrowicielskich właściwościach. Dalej zwiedzimy Upliciche – skalne miasto z I w. n.e. Następnie Gori – miejsce urodzenia Stalina.Wizyta w dziwacznym muzeum wodza.

Dzień 4
Kompleks klasztorów Gelati, w którym znajduje się grób najsłynniejszego króla Gruzji – Dawida Budowniczego, złota mozaika oraz centrum nauczania i zachowane, średniowieczne winne piwnice. Przepiękny, mały klasztor zbudowany na skale – Motsameta, który opływa rzeka Tkalcitela. Przejazd do Kutaisi – zwiedzanie historycznego centrum, zakupy na kolorowym i gwarnym targu oraz kolejny zabytek UNESCO – katedra Bagratiz XI w. Pałac rodziny Dadiani w Zugdidi, a następnie przejazd przez urocze tereny historycznej Kolchidy pełnej plantacji herbaty. Przejazd z widokiem na jezioro Dżwarii, które ukaże przed nami wszystkie kolory błękitu. Dojazd do Górnej Swanetii (UNESCO), gdzie zobaczymy charakterystyczne dla swańskiej wioski średniowieczne wieże obronne, które dokładnie obejrzymy w środku następnego dnia.

Dzień 5
Jedynie samochody terenowe umożliwią nam jeszcze głębsze poznanie Kaukazu. Dojedziemy nimi przez typowe swańskie wioski, obok wczesnochrześcijańskich kościółków z dobrze zachowanymi, oryginalnymi freskami aż do najwyżej położonej wioski Europy - Uszguli. Spędzimy popołudnie w malowniczym Uszguli, w którym czas się zatrzymał i wciąż czuć średniowieczną atmosferę. Zgubimy się w labiryntach kamiennych wież i pójdziemy na przyjemny spacer do lodowca u stóp najwyższej gruzińskiej góry – Szchara (5068 m n.p.m.) i majestatycznego Dżangi-tau (5 058 m n.p.m.). Przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych istnieje możliwość spaceru do miejsca, z którego widać najwyższą górę Europy – Elbrus (5 642 m n.p.m.) i inne kaukaskie giganty.

Dzień 6
Przejazd na wschód Gruzji. Dawną gruzińską drogą wojenną wyruszymy znów na Kaukaz. Przejedziemy obok twierdzy Ananuri nad błękitnym jeziorem, aż dotrzemy do regionu Chewi pod legendarny wygasły wulkan Kazbek (5047 m n.p.m.), do którego według legendy był przykuty Prometeusz. Po drodze kaskady wytworzone przez wody mineralne.

Dzień 7
Wycieczka do klasztoru Cminda Sameba, malowniczo położonego u podnóża Kazbeku, spojrzenie na Wąwóz Darialski, o którym tak pięknie pisał Puszkin, spacer do wodospadu Gweleti zwiedzanie wieży obronnej we wsi Sno.

Dzień 8
Powrót w kierunku Tbilisi. Dla chętnych możliwość fakultatywnej wycieczki na pustynię do kompleksu klasztornego w skale Dawid Garedża przy granicy z Azerbejdżanem. Tam przypomnimy sobie jeszcze raz Swanetię, gdyż przejedziemy obok wioski Udabno, którą zamieszkują Swanowie przesiedleni przez sowietów w latach 80-tych. Czy zaśpiewają też dla nas swańskie pieśni miejscowe kobiety? Dojazd do Tbilisi, możliwość kąpieli w łaźniach siarkowych, pożegnalna kolacja.

Dzień 9
Rano transfer na lotnisko. Powrót do Warszawy.

Atrakcje
Nocleg

ZAKWATEROWANIE:

Podczas wyjazdu będziemy w większości zakwaterowani w domach gruzińskich gospodarzy, które przystosowane zostały do przyjmowania zagranicznych turystów. Zwykle pokoje są dwuosobowe, choć istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach wieloosobowych. Łazienka i toaleta wspólna na korytarzu przy pokojach wieloosobowych. W Tbilisi nocować będziemy w 3* hotelu w pokojach dwuosobowych.

 

Uwagi

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

- bilet lotniczy w dwie strony z wszystkim opłatami

- opiekę polskojęzycznego pilota

- transport klimatyzowanym minibusem

- 4x4: jednodniowa wycieczka samochodami terenowymi

- zakwaterowanie: 6x w domach u miejscowych gospodarzy, 2x hotel *** w Tbilisi,

- wyżywienie (w koszt zawsze jest wliczone śniadanie i kolacja)

- dla chętnych warsztaty tańca i gotowania

- opłaty za wstępy do zabytków, muzeów i kościołów

- materiały informacyjne i mapy

- ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu

- obowiązkowa gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży

 

WYŻYWIENIE:

W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie, a podczas pobytu w domach gościnnych również tradycyjna kolacja typu supra. Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri). W Tbilisi istnieje wiele sklepów i restauracji - tam wyżywienie indywidualne. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich.

TRANSPORT:

Do dyspozycji podczas całe wycieczki będziemy mieć komfortowy minibus. Na trasie Mestia - Uszguli będziemy korzystać z samochodów terenowych.

KLIMAT:

Subtropikalny klimat w zachodniej części Gruzji, wiosną temperatura 20 - 25 stopni, spada wraz ze wzrostem wysokości. W górach Kaukazu Wielkiego w nocy temperatura może spadać do 10 stopni C. Na górskich zboczach może wciąż zalegać śnieg.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 16.

Film
Terminy
Lp. Nazwa Data wyjazdu Data powrotu Ilość dni Cena
1 Majówka w Gruzji 2015-06-01 00:00:00 2015-08-31 00:00:00 8 4490 zł
Komentarze
Aby zobaczyć komentarze musisz się zalogować!

Dodaj ofertę wycieczkową
Logowanie
Login
Hasło

Copyright© 2013-2015 Zarezerwuj.pl
O firmie | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności