• Kraj
  • Kategoria wyjazdu
  • Data wyjazdu
  • Data powrotu
  • Ilość dni(max)
Wyszukiwanie zaawansowane
Rozmiar czcionki: A A A
Kontrast:
Wakacje za granicą – jak wybrać najlepszą ofertę?

Biuro podróży
Jak się okazało w 2012 roku nawet znane i cenione biura turystyczne mogą upaść. Dlatego zanim wybierzesz ofertę któregoś z biur podróży najpierw dokładnie je sprawdź. W pierwszej kolejności zajrzyj na stronę Urzędu Marszałkowskiego, gdzie znajduje się lista biur podróży, które mają uprawnienia do prowadzenia działalności. Ponadto dobrze jest wybierać sprawdzonych usługodawców. Jeśli już wcześniej podróżowałeś i byłeś zadowolony z usług biura, to może warto po raz kolejny zostać jego klientem. Możesz również zapytać przyjaciół i znajomych, którzy podróżowali z wybranym biurem podróży o ich zdanie. Warto także poszperać w internecie i poznać opinie o usługach świadczonych przez biuro. Taki zestaw informacji zarówno urzędowych jak i opinii innych klientów to podstawa wyboru firmy, która zorganizuje Twoje wakacje.

Cena wycieczki
Kolejną rzeczą, na którą większość klientów zwraca uwagę jest cena wycieczki. Jest to zachowanie uzasadnione, aczkolwiek zanim wybierzesz najtańszą opcję, najpierw dobrze się zastanów dlaczego jest tak tanio. Wprawdzie boom na wycieczki za pół ceny już minął i biura podróży bardziej realnie oceniają koszty oferowanych wycieczek, jednak warto we własnym zakresie przeliczyć wszystko, aby nie okazało się, że cena jest stanowczo zbyt niska w stosunku do oferowanych usług. Może się bowiem okazać, że zapłacimy za zupełnie co innego niż otrzymamy.

Umowa z biurem podróży
Wyjazd na wycieczkę zagraniczną musi zostać poprzedzony podpisaniem umowy. Umowa powinna zawierać informacje dotyczące organizatora oraz szczegóły dotyczące samej usługi. Musi się tam znajdować również wyszczególnienie za co i ile zapłacisz. Ponieważ wycieczki zagraniczne to często koszt kilku tysięcy złotych, warto dokładnie zapoznać się z umową. Najlepiej jak weźmiesz umowę do domu i dokładnie ją przeczytasz, podczas kolejnej wizyty możesz zadać pytania i wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące zapisów, które się tam znajdują. Warto zwrócić szczególną uwagę na możliwość rozwiązania umowy i koszty, które są z tym związane. Może się bowiem okazać, że wraz z rezygnacją konieczne będzie uiszczenie nawet kilkudziesięciu procent kwoty samej wycieczki.

Ubezpieczenie
Kolejną niezwykle istotną rzeczą jest ubezpieczenie na czas pobytu za granicą. Wiele osób zakłada, że ubezpieczenie zawarte w ofercie biura podróży wystarczy i nawet nie zapoznaje się z warunkami polisy, a to bardzo duży błąd. Na wysokość oraz zakres polisy należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku dalekich wyjazdów, do krajów o zupełnie innym niż w Polsce klimacie, oraz wtedy, gdy osoba wyjeżdżająca przewlekle choruje. Musisz pamiętać, że za granicami polski każda wizyta lekarska to spory wydatek, a ubezpieczyciel może znacznie ograniczyć wysokość odszkodowania w tym zakresie. Dlatego też wielu znawców tematu proponuje wykup dodatkowego ubezpieczenia, które pozwoli poczuć się bezpieczniej.


Dodaj ofertę wycieczkową
Logowanie
Login
Hasło

Copyright© 2013-2015 Zarezerwuj.pl
O firmie | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności